Halil Mutlu’ya başkanlık teklifi

Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye Halter Federasyonu’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Halil Mutlu’ya, doğup büyüdüğü Bulgaristan’dan Halter Federasyonu Başkanlığı teklifi geldi.

Halil Mutlu, konuyla ilgili olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bulgaristan Ekonomi BakanıYardımcısı Ünal Tahsin’in akrabası olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
“Hem kendisini tebrik etmek hem de Bulgaristan’da yeniden faaliyete geçirilen spor okullarındaincelemelerde bulunmak için, 3 gün önce bu ülkeye gittim. Doğal olarak hem Türk hem de Bulgar halteri üzerine de sohbet ettik. Türkiye Halter Federasyonu’nda son seçimin ardından asbaşkan olarak görev aldığımı biliyorlardı. Sonrasında neden bu görevi bırakarak sadeceyönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığımı sordular. Ben de bu şekilde Türk halterine dahayararlı olacağımı düşündüğüm için asbaşkanlıktan ayrıldığımı anlattım. Bu sırada BakanYardımcısı Tahsin, beni Bulgaristan Halter Federasyonu başkanı olarak görmekten mutlulukduyacağını söyledi. Teklifine olumlu yanıt vermem halinde Bulgaristan Gençlik ve Spor Bakanı Mariyana Georgiyeva ile konuyu görüşeceğini ifade etti. Bu tekliften büyük onur duydum”

-“Bulgaristan ile bağlarımı koparmadım”

Bulgaristan’da doğup büyüdüğünü ve sonrasında asıl vatanı olarak kabul ettiği Türkiye’ye geldiğini anlatan Halil Mutlu, “Aslında Bulgaristan ile bağlarımı koparmadım. Ailemin birçok ferdi halen orada. Ayrıca Bulgaristan’da bazı ticari faaliyetlerde de bulunmayı düşünüyorum. Fakat Bulgaristan Halter Federasyonu’nda başkanlığı daha önce hiç düşünmemiştim” dedi.

Teklife olumlu ya da olumsuz herhangi bir cevap vermediğini ve düşüneceğini anlatan HalilMutlu, en büyük arzusunun Türk halterinin eski parlak günlerine dönmesi olduğunu söyleyerek sözlerini tamamladı.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.