“Güçlü Türkiye Güçlü Balkanlar””

Haberler
İçeriği Paylaş

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz Balkan Evi’ni ziyaret etti. Yeni yönetime tebrik ve desteklerini ileten Hasan Ayaz ve ekibi burada kendilerini evlerinde hissettiklerini belirttiler.
“Seçilen yönetimin bundan önce yaptıkları gibi güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Balkanlarda çok büyük sorunlar olduğunu biliyoruz kolay kolay da bitecek gibi görünmüyor. Bizler güçlü Türkiye olabildiğimiz ölçüde oralardaki soydaşlarımızın sorunlarına el uzatabiliriz. Biz ne kadar güçlü ve kenetlenmiş olursak Balkan coğrafyası o denli destek bulacak demektir ve bunun böyle olduğunu da herkes biliyor, Avrupa biliyor. Bizi ayrı düşürmeye bu yüzden çalışıyorlar ancak ha Türkiye ha Balkanlar” şeklinde konuştu.
Ayrıca, Balkan Türkleri Kültür Ve Dayanışma Derneği’nin bir üyesi olarak yapılan her çalışmaya destek vermekten onur duyacaklarını sözlerine ekledi.
BAL-TÜRK Başkanı Selçuk Koç, Balkanlarda beklenen şeyin Türkiye’den bir selam almak olduğunu ve bu selamı asla kesmeyeceklerini her yerde söylemeye devam ettiklerini vurguladı.
Çay sohbeti ardından hediyeleşen Başkanlar organik bağlarının yanı sıra, hizmet etmek gayeleri ortaklığı sebebiyle görüşmeye devam edeceklerini beyan ettiler.


İçeriği Paylaş