Gostivar’da Rinia Camisi’nin Açılışı Yapıldı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Gostivar Belediyesi’nin Baynesnitsa mahallesinde inşa edilen Rinia Camii, resmi bir törenle açıldı. İnşaatına 2007 yılında başlayan cami, geçtiğimiz hafta ibadete açıldı.
İbadet yerinin dışında cami kompleksi kapsamında kütüphane, şadırvan, imam odası, dershane, mütevelli odası ve mektep de bulunmaktadır. Caminin inşaatı için mahalleli maddi destek sağladı. Mahalle cemaatinin yanı sıra, cami inşaatı için gurbetçiler, yardım sever firmalar ve vatandaşlar da imkanlarını seferber etti. Cami mütevellisi cami inşaatının 523 bin avroya mal olduğunu ve tüm paraların bağış yoluyla sağlandığını söyledi. Rinia Camii’nin resmi açılış törenine Makedonya İslam Birliği Başkanı Reis Ul Ulema Süleyman Recepi, Gostivar Müftüsü Şakir Fetahu, diğer şehir müftüleri, Gostivar’ın ilköğretim okul müdürleri, lise müdürleri, vakıf temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Törende ayrıca Yerel Yönetim Bakanı ve Gostivar Belediyesi’nin eski Belediye Başkanı Nevzat Beyta, Gostivar Belediye Başkanı Rufi Osmani ve Vrapçişte Belediye Başkanı Bayram Kadriya da yer aldı. Caminin açılışında konuşan Gostivar Müftüsü Şakir Fetahu, caminin yapılışından bahsederek, “Caminin inşaatı büyük zorluklarla başladı. Cami için gereken arsanın satın alınması da oldukça zor geçti. Ancak halkımızın büyük isteği ve caminin inşaat şevki tüm zorlukları aşmamıza yardımcı oldu.” dedi.

Zaman Makedonya


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.