Yunanistan 17 bin göçmeni geri yolladı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Emniyet Müdürlüğü, 2-3 Ağustos 2012’den bu yana ülke genelinde kontrol edilen 65 bin 765 yabancıdan 4 bin 145’inin tutuklandığını duyurdu. Bu bağlamda savcılık izni ile 491 evde isearama yapıldı.Gönüllü ya da zorunlu olarak ülkesine gönderilen yabancı uyrukluların sayısı ise yaklaşık 17 bin oldu.

Yunanistan Emniyet Müdürlüğü, Ocak-Kasım 2012 (11 ay) döneminde yabancı uyruklu vatandaşlardan gönüllü ya da zorunlu olarak ülkesine iade edilenlerin sayısının 15 bin 746 kişi olduğunu bildirdi. 2011 yılı aynı dönemiyle karşılaştırıldığında 2012’de ülkelerine gönderilenlerde yüzde 38’lik artış olduğu vurgulandı. 11 aylık dönemde ‘zorunlu’ olarak ülkesine gönderilenlerin sayısı ise 2 bin 271 kişi oldu. Aralık ayı içinde ise binden fazla yabancı uyruklu vatandaşın ülkesine iade edildiği kaydedildi. Ülkesine gönderilenler için yapılan uçak bileti gibi harcamalar Avrupa Birliği fonlarından karşılanıyor.

Kaynak: CİHAN


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.