GERB, partili Türkleri küstürdü

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

İktidardaki Gerb Partisi, parti üyesi ve aktif çalışan Türk partilileri küstürdü. Ancak şimdilik nedeni hakkında herhangi bir bilgi verilmiyor. Partinin parlamentodaki grubun başkan yardımcısı ve Kırcaali milletvekili Tsveta Karayançeva, bugün Edirne’de yağlı güreşlere davetli. Davet partideki Türkler sayesinde yapıldı. Daha once de İstanbul’a Bultürk Derneğinin davetine gitmişti. Bultürk’ten yapılan açıklamada ‘Türklerle çalışan, Türklere yetki veren herkesle görüşürüz, Karayançeva’yı davet etmemizin nedeni partideki Türklerdi. Kırcaali’de Türklersiz politika yapmaya kalkışanla görüşmemiz zaten mümkün değil’ denildi.
Bugün Edirne’de olan Karayançeva’nın beraberinde Gerb üyesi herhangi bir Türk yok. Edirne’deki gazeteci meslektaşların da gözünden kaçmamış ve sorulan soru şu ‘Gerb’teki Türklere ne oldu’. Şimdilik Gerb neden Türkleri küstürdü bilinmiyor ama cevabı yakın zamanda çıkacaktır. Tahminim şu – Gerb, Türkleri kullanmaya kalktı ve Türk mahallesinde partili Türkleri arka plana itme çabası içine girdi. Karayançeva, Sofya’daki parti merkezi önünde puan toplamaya çalışıyor olabilir ama Kırcaali’de Türklere rağmen siyaset yapmaya kalkıştığı anda o puanların içi boşalır.

Mümin Topçu I Edirne

AjansBG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.