Gebze´den Razgrad Işıklar’a Kardeşlik Çıkarması

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Gebze’den Işıklar’a (Samuil) kardeşlik parkı 

Gebze’nin Bulgaristan’daki kardeş kenti Razgrad Işıklar’a (Samuil) belediye meclis üyeleriyle birlikte çıkarma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’den kardeşlik parkı’ müjdesi. 

GEBZE’DEN IŞIKLAR’A SELAM!

Gebze Belediyesi Meclis üyelerinden kardeş şehir Samuil’e çıkarma. Gebze Belediyesi’nin Bulgaristan’daki kardeş şehri Samuil’e Belediye Başkanı Adnan Köşker ve belediye meclis üyeleri bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. 3 gün süren kardeş şehir ziyaretinde ilk durak, Samuil Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen kültür-sanat festivali oldu. Türk ve Bulgar Folklor gruplarının halk dansları gösterileriyle renklenen festivalin açılış töreninde kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Gebze’mizden Gebzeli kardeşlerimizden, Samuil’deki soydaşlarımıza kardeş selamı getirdik. Bulgaristan’dan gelen binlerce soydaşımızın yaşadığı kentimiz Gebze ile Samuil halkları arasında var olan kültürel ve kardeşlik bağlarının perçinlenerek sürmesi için yeni adımlar atacağız.

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Var olan kardeşliğimizin gelişmesi ve sürmesi için soydaş şehrimizi Samuil’e Gebze Kardeşlik Parkı’nın kazandıracağımızın müjdesini de sizlerle paylaşmak isterim. Var olan kardeşliğimiz, birliğimiz daim olsun” dedi. Başkan Köşker’in ardından söz alan ev sahibi Samuil Belediye Başkanı Beytula Sali ise konuşmasında katkılarından ötürü Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e teşekkür etti. Ev sahibi başkan Sali “Samuil kenti sakinleri adına kardeş şehrimizin başkanı Adnan Köşker’e desteklerinden ötürü teşekkür ederiz. Bugün 2 bayram yaşıyoruz, kutluyoruz. Kardeşlik parkının müjdesini veren kıymetli başkanımız Adnan Köşker, bize 2 bayram yaşattı. Sizlerin huzurunda Gebze’deki soydaşlarımıza, kardeşlerimize selam ederiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından at yarışlarında derece girenlere başkanlar tarafından ödülleri takdim edildi.

http://www.gebze.bel.tr


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.