Hedefimiz Ortak Akıl Olmalı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bu toplantıları yapma amacımız toplumun birtakım sorunlarına hem ortak akılla bir çare bulabilme hem de Makedonya’da soydaşlarımız arasında mevcut bölünmüşlüğü ortadan kaldırmak.

Soydaşla Buluşma toplantılarının beşincisi dün Büyükelçilik binasında gerçekleşti. toplantının ardından açıklamada bulunan
Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer, şöyle konuştu: “Bugün yaptığımız aş toplantısının beşincisini düzenledik. Temmuz ve Ağustos aylarında tatil dönemi nedeni ile ara verdik ve Eylül ayındaki ilk toplantıyı yaptık. Bundan sonra da her ayın ilk Pazar günü gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Gelecek toplantımız 7 Ekimde düzenlenecek. Dolayısıyla tüm soydaşlarımızı 7 Ekimde Büyükelçiliğimize bekliyoruz. Bu toplantıları yapma amacımız toplumun birtakım sorunlarına hem ortak akılla bir çare bulabilme hem de Makedonya’da soydaşlarımız arasında mevcut bölünmüşlüğü ortadan kaldırmak. Yani Gostivar’dan da gelen kardeşimiz burada olsun, Kalkandelen’den gelen, Doğu Makedonya’dan da gelen burada olsun. Birlikte bir hal çaresi sorunlara çözüm yolu bulmaya çalışalım. Bugünkü toplantıda da bizim Büyükelçilik müşavirler ile birlikte mensupların sayısı katılan soydaşlarımızın sayısı daha fazlaydı. Ki katılanlar arasında basın mensupları da bulundu. Gönül daha farklısını arzu ediyor umut ediyorum toplumumuz kendi sorununa sahip çıkma, kendi insanına sahip çıkma, kendi geleceğine sahip çıkma adına, bu toplantıların kendileri için önemli bir fırsat olduğunu bilinci ile daha yoğun bir katılım gösterirler.”
Soydaş toplantısında Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer, Büyükelçiliğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca Büyükelçi, Eğitim alanında bir müşavir tayin etmek istediklerini, bu konuyu Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığına ilettiklerini inşallah en kısa zamanda bir Milli Eğitim Müşavirliğine sahip olacaklarını belirtti.

http://www.yenibalkan.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.