Filibe’de 23 Nisan Etkinlikleri

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, T.C. Filibe Başkonsolosluğu ikametgahında bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe, Türk Kültür ve Sanat Derneği Filibe Şubesi Başkanı Fahriye Murad’ın organizasyonuyla, Muldovo köyünden öğrenciler katıldı.

ffffff1

Etkinliğe ayrıca, Filibe’deki “Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu” ile “Drujba İlköğretim Okulu”ndan Türk ve Bulgar öğrenciler de iştirak ettiler. Bu çerçevede, öğrenciler Türkçe ve Bulgarca şiirler okudu ve şarkılar söyledşler. Öğrencilere Başkonsolos Şener Cebeci tarafından hediye paketleri verildi. Etkinlik Bulgar Ulusal Televizyonu (BNT) tarafından da kayda alındı.

Öte yandan, Filibe’de bulunan Mustafa Kemal Atatürk Kültürevi (“Çitalişte”) Başkanı Ahmet Pehlivan da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe bazı Türk çocuklarla birlikte Başkonsolos Cebeci ve soydaşlar iştirak ettiler.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.