Filibe Muradiye Camisinin Camlarını Kıranlar Yakalandı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın 140 kilometre doğusundaki Filibe kentinde tarihi Muradiye Camisi’nin camların kıran saldırganlar göz altına alındı.

Filibe 4’üncü Bölge Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasında, P.D. (23) ve T.P.’nin (22) alkol aldıktan sonra caminin üç camını taş atarak kırdıkları bildirildi.

İki saldırgan hakkında soruşturma açılırken, P.D.’nin daha önce işlediği çeşitli suçlardan sabıkalı olduğu belirtildi.

Filibe Bölge Müftülüğü Encümen Başkanı Ahmet Pehlivan, AA’ya yaptığı açıklamada, olayı şiddetle kınadı.

Yetkililerin hızlı müdahalesi sayesinde saldırganların kısa sürede yakalanmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Pehlivan, şunları söyledi:

“Nedeni ne olursa olsun, kutsal bir ibadet yerine karşı yapılan saldırı bizleri Müslüman olarak rahatsız ediyor. İçki alan gençler belki kendilerini kaybetmiş olabilir, yaptıklarından dolayı sonradan pişman olabilirler. Bu olay, gençlerle daha fazla çalışmamız gerektiğini, onların vicdan ve ahlakını terbiye etmemiz gerektiğini gösterir.”

Ahmet Pehlivan, olayın soruşturmasını kolaylaştırmak üzere caminin güvenlik kamera kayıtlarını emniyet yetkililerine teslim edeceğini söyledi.

Muhabir: İvo Radoykov

Yayıncı: Göksel Sözer

Kaynak: AA


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.