Filibe bölge müftüsü Osman Hidayet Hilmi, Muradiye caminde saldırıya uğradı

Haberler
İçeriği Paylaş

Filibe Bölge Müftüsü Osman Hidayet Hilmi, Cami Encümen Başkanı eski Başmüftü Selim Mehmet 11 Eylül Pazar günü akşamı beraberlerinde birkaç imamla birlikte namaz kılmak için gittikleri Filibe’deki Muradiye (Cuma) Caminde, Komünist dönemin müftüsü Nedim Gencev’in adamı Aşim Asan ve adamlarının saldırısına uğradı.
Müftü Hilmi Filibe’de hastanede tedavi görüyor. Müftü Hilmi ve eski Başmüftü Mehmet’e ilave olarak Hayri Murad isimli bir imam da ağır şekilde dövüldü.
Filibe Bölge Müftüsü Osman Hidayet Hilmi ve Encümen Başkanı Selim Mehmet yaklaşık 3 aydır Bulgar makamları nezdinde kayıtlı resmi müftü ve camii encümen başkanı olmalarına rağmen Filibe’de Muradiye ve İmaret Camilerine girememektedir. Haşim Asan ve çetesi hiçbir hukuki dayanak olmaksızın Muradiye ve İmaret Camilerindeki işgallerini sürdürmektedir.
Bu Haşim Asan ve oğlunun bir hafta içerisinde Muradiye Cami’nde gerçekleştirdikleri ikinci saldırıdır. Geçtiğimiz hafta Haşim Asan ve oğlu, Türk ve Belçika vatandaşı olan Abdullah Bayrak’a Muradiye Caminde namaz kılarken saldırmıştı. Abdullah Bayrak aldığı ağır yaralar sonucu hastanede bir hafta tedavi görmüştü. Geçtiğimiz haftaki saldırıdan sonra mahkeme Haşim Asan ve oğluna 3 yıl şartlı tahliye ve yılda 250 gün zorunlu çalışma cezası vermişti. Geçtiğimiz hafta yapılan yargılamada basın mensuplarının görüntü almasına izin verilmemesi dikkat çekmişti.

Kırcaali Haber

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.