Eskişehir’de DOST Birliği buluşması

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

26 Mart 2017 Bulgaristan genel seçimlerine kısa bir süre gerek Bulgaristan’da gerekse Türkiye’de seçim çalışmaları sürüyor. DOST Birliği Türkiye teşkilatlanması her günü değerlendirerek Türkiye’de yaşayan çifte vatandaş Bulgaristan Türklerine yönelik seçim programlarına her bölgede aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda, Eskişehir’de yaşayan çifte vatandaş göçmenlere yönelik bir program yapıldı. Odunpazarı, Ekin Düğün Salonunda verilen akşam yemeği ardından DOST Birliği’nin tanıtan ve seçimler hakkında bilgi veren sunumlar yapıldı. Bulgaristan’daki son siyasi gelişmelerin de aktarıldığı sunumlarda Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Zihni Çalışkan, Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve Eskişehir Bal-Göç başkan ve yöneticileri de yer aldı.

27 yıllık bir geçmişe rağmen Bulgaristan Türklerinin hakları konusunda bir arpa boyu mesafe alamayan HÖH ve onun milletvekili adayı olarak koyduğu eski ATAKA milletvekilleri ve dahi aralarındaki işbirlği kınandı.

Eskişehirli Göçmenlerde DOST Birliği’ne güçlü bir destek

Eskişehirli göçmenler 26 Mart seçimlerinde DOST Birliği’ne güçlü bir destek vereceklerinin mesajını verdi. Yapılan konuşmalarda Bulgaristan Türklerinin DOST Birliği çatısı altında birleştikleri ve kendileri ile yana yana olan Bulgarlarla birlikte daha demokratik bir Bulgaristan için çalışıldığı vurgusu yapıldı.


İçeriği Paylaş