Edirne Valisi Filibe’de sözde Ermeni soykırımı deklarasyonunun iptalini istedi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Edirne Valisi Hasan Duruer, Filibe’ye resmi ziyareti sırasında Vali Zdravko Dimitrov ve Belediye Başkanı İvan Totev’den Belediye Meclisinin daha önce kabul ettiği sözde Ermeni soykırımını tanıma deklarasyonunun iptal edilmesini istedi.
Duruer’in talebi karşısında Filibe Valisi ve Belediye Başkanı suskun kaldı. Vali Zdravko Dimitrov daha sonra yaptığı açıklamada ‘kim kabul ettiyse o iptal etsin, bu konu gündemimizde yok’dedi. Vali Duruer’in Filibe heyetinde Başkonsolosu Şener Cebeci, Enez Kaymakamı, Edirne Vakıflar Genel Müdürü, Bölge Sağlık Müdürü ve Edirne valiliği Kültür ve Turizm Müdürü yer aldı.
BULGAR BASINI: VALİ DEKLARASYON KONUSUNDA BASTIRIYOR
Bulgar basını, Duruer’in talebini ‘Vali deklarasyon için bastırıyor’ başlığıyla duyururken, Filibe’de çok sayıda Ermeni kökenli vatandaşın yaşadığını ve Belediye Meclisindeki üyelerin sözkonusu deklarasyonun iptali için olumlu oy kullanmalarının zor olduğunu kaydediyor.

AJANS BG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.