Duyuru-Türkiye’deki Bulgaristan vatandaşlarının dikkatine

Duyurular
İçeriği Paylaş

Türkiye ‘ deki Bulgaristan vatandaşlarının dikkatine
Sevgili bayanlar ve baylar, Sevgili hemşehrilerim,
04.04.2021 tarihindeki milletvekilleri seçimlerinde Türkiye ‘ deki Bulgaristan vatandaşlarına oy verme hakkını kullanma fırsatına ilişkin, şunları bildiririz:
Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği’ ne yaptığı notuna göre, yetkili Türk yetkililere bilgi ve talimat gönderildi. milletvekilleri seçimlerinde. Bu temelde, seçim sürecinde bulunan Bulgaristan vatandaşlarına oy verme hakkının egzersizi için gerekli koşulların sağlanması için uygun tedbirler alınmıştır.
İçişleri Bakanlığı yetkilileri de dahil olmak üzere Türk yetkilileriyle yapılan toplantı ve sohbetler sırasında, oy kullanma hakkına sahip olmak isteyen tüm Bulgaristan vatandaşlarına seçim günü kaygılanan sandık istasyonlarına engelsiz ulaşım sağlanacağı garantisi verildi
Seçmenin kimliğini Bulgaristan kimlik kartı veya pasaport ile belgelediğini hatırlatırız. Ehliyet (ehliyet) ile oy kullanmaya izin verilmiyor.
Kimlik kartının veya pasaportun geçerlilik süresi 13.03.2020 tarihinden sonraki dönemde seçim tarihine kadar oy kullanmasına izin veriliyor.
Saygılarımla,
GK-İstanbul

Kaynak: İSTANBUL BULGARĞİSTAN KONSOLOSLUĞU

https://www.cik.bg/…/%D0%A0%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0…
sandık kurulacak okulların listeleri


İçeriği Paylaş