Dünya Kadınlar Gününü kutladık

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

KOCAELİ- 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği de bir program düzenledi. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı ve Şubeler kadın kollarıyla birlikte düzenlenen program İzmit Fuarı’nda yer alan Bahane düğün salonunda gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaklaşık beşyüz kişinin katıldığı programda ilk konuşmayı yapan Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Hatice Korkmaz, Dünya Kadınlar gününün kutlanmasının nasıl başladığına değindi. Konuşmasında Balkan kadınlarının sosyalliğine vurgu yapan Korkmaz, bu durumun kadının sosyal hayattaki yerini ve konumunu da güçlendirici bir durum olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Genel Başkan Bülent Karagöz de yaptığı konuşmada Balkan Türklerinin ve Tüm kadınlarının Dünya kadınlar gününü tebrik etti. İki gün önce İzmit’te temeli atılan yeni dernek binasına da değinen Karagöz, hedeflerinin Yaz aylarına kadar binanın tamamlanması olduğunu söyledi ve üyelerimizin desteğini beklediklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Bal-Türk Çayırova Şubesinin Hi-Pap ekibi mükemmel bir gösteri sundu, Genel Merkez yönetim kurulu üyesi Erol Meyzin’in kızı tarafından okunan şiir de büyük alkış topladı.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.