Doğum oranının artması için teşvik geliyor..

Haberler
İçeriği Paylaş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, doğum oranlarının yükselmesi için yeni bir teşvik paketi hazırlandığını belirtti.

Faruk Çelik, ” Yaşlanan nüfus sosyal güvenlik için ciddi bir sorun teşkil etmektedir. İnsan ömrü uzuyor. Doğum oranları düşüyor. Sürdürülebilir sosyal güvenlik için tedbir alınması zorunlu. Ülke olarak düşmekte olan doğum oranlarının yükselmesi için bir teşvik paketi hazırlığı içerisinde olduğumuzu da ifade etmek istiyorum.” dedi.

Çalışma Bakanı, sosyal güvenlik hizmetlerinde teknolojinin yakından takip edildiğinin altını çizerek “MEDULA sistemi ile tüm sağlık hizmeti sunucularının elektronik ortamda fatura gönderebilmelerini, geri ödemelerin hızlı bir şekilde yapılabilmesini gerçekleştirdik. E-reçete uygulamasına geçtik. Artık 1 buçuk milyon reçete elektronik ortamda yazılmaktadır. Böylece yılda 37 bin ağacın kesilmesi önlenmiş olmaktadır.” dedi.

TRT


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.