Derinceli Bal-Türk Üyeleri Dumlupınar Kahvaltısında Buluştu

Bal-Türk'ten Haberler Faaliyetler Fotoğraflar
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi üyeleriyle kahvaltı buluşmalarını başlattı. Genel Merkez yönetim kurulunda alınan karar gereği on beş günde bir Bal-Türk üyelerinin yoğun yaşadığı bölgelerde üyelerle buluşma kahvaltıları düzenleme kararı alınmıştı. Böylelikle özellikle programlara gelemeyen üyelere ikamet ettikleri yerlerde ulaşılabilecek.

İlk Kahvaltı Dumlupınar’da

İlk kahvaltı Bal-Türk kurucu üyelerinin de önemli bir kısmının ikamet ettiği yer olan, Derince Dumlupınar Mahallesi, nam-ı diğer Muhacir Mahallesi’nde yapıldı. O bölgedeki üyeler Dumlupınar Kıraathanesinde düzenlenen kahvaltıya katıldı. Kırk dolayında üyenin katıldığı kahvaltıda Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Koç, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar, yönetim kurulu üyesi Serkan Korkmaz ve Nurullah Şen, Derince Şube Başkanı Berkant Aydemir ve yönetim kurulu ile bu bölgede oturan diğer üyeler katıldı.

Göç Edip Geldiğimiz Toprakları Unutamayız

Kahvaltıdan sonra üyelere yönelik bir konuşma yapan Genel Başkan Çolakoğlu, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Çolakoğlu, “özellikle kurucu büyüklerimize sesleniyorum. Sizler bu derneği kurdunuz bizler sizden aldığımız bayrağı taşıyoruz. Bal-Türk yaptığı faaliyetlerle toplum ve devletin her kademesinde kredibilitesi olan bir dernek konumuna gelmiştir. Faaliyetlerimize katılamayan üyelerimize biz gelmek istedik ve ekibimizle birlikte sizleri ziyaret ediyoruz, birlikte kahvaltı yapıyoruz, bu kahvaltı buluşmamıza vesile oluyor. On beş günde bir de farklı yerlerde  kahvaltılı buluşmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Konuşmadan sonra üyelerin soruları cevaplandırıldı ve çay eşliğinde sohbet devam etti.

Bir sonraki kahvaltının İzmit Yenişehir Mahallesinde 24 Kasım 2013 tarihinde yapılacağı bildirildi.

Ajans BT


İçeriği Paylaş