Darıca Belediyesi, kardeş Koşukavak Belediyesine Dostluk Alanı kurulması için 150 000 lira bağışladı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Koşukavak Belediyesinin Türkiye’de kardeş Darıca Belediyesi “Dostluk Alanı” adı verilecek çocuk ve spor alanı kurulması üzere 150 000 lira bağışında bulunduğu bildirildi.

Koşukavak Belediye İdaresinden verilen bilgiye göre, Dostluk Alanının Koşukavak kasabası yenilenen parkta inşa edileceği açıklandı.

Koşukavak ile Darıca belediyesi arasında 2010 yılında imzalanan kardeş protokolünden sonra birçok girişimlerde bulunuldu. Darıca Belediyesi yönetiminin sürekli İnternet bağlantısı olacak bir bilgisayar odasını donatma fikri de olduğu anlaşıldı. Bununla Koşukavaklı öğrencilerin ücretsiz İnternet erişimine sahip olmaları planlanmakta.

Koşukavak Belediye Başkanı Sebihan Mehmet, “Amacımız öğrencilerin bilgisayarlara ayırdıkları zamanı kütüphaneyi kullanmak için de ayırmalarıdır” diye ifade etti. Öğrencilerin kütüphane ziyaretinin öğretmen yönetmenliğinde olacağı belli oldu.

Öğrencilerin bilgisayar oyunlarının yanı sıra, kitap okumaları uygulamasının Darıca Belediyesinde de mevcut olduğu ortaya çıktı.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.