Dal: ‘Yeni partinin ismini 27 Eylül’de açıklıyoruz’

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Yeni siyasi parti kurmak için yoğun bir çalışma içinde olduklarını kaydeden bağımsız milletvekili Kasim Dal, yeni oluşumlarının ismini 27 Eylül’de gerçekleştirecekleri kuruluş toplantısının ardından açıklayacaklarını belirtti. Bulgaristan’daki Türklerin HÖH dışında bir kaç defa yeni parti kurma yönünde girişimleri bulunduğunu ancak başarılı olamadıkları şeklindeki hatırlatma üzerine ise Dal, ‘Yaptığımızın doğru olduğuna eminim ve bu defa başarılı olmamak için bir neden yok. Ülkeyi dolaştık ve insanlarımızın alternatif istediklerini gördük’ dedi.
RUŞEN RİZA: HERKES PARTİ KURABİLİR
Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (DPS) Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Riza, Bulgaristan’da gereğinden fazla siyasi partinin bulunduğunu kaydederek, herkesin parti kurabileceğini ancak kimsenin insanların duygularıyla oynamaya hakkı olmadığını vurguladı. Riza şunları söyledi:
‘Bulgaristan’da demokrasi 22 yıldır çalışıyor ve herkesin parti kurma hakkı var. Hatta Bulgaristan’da gereğinden fazla siyasi parti var, 300 yakın. Bunlardan 4 ve ya 5 tanesi Türk partisi diye de geçebiliyor. Dal bunca sene bizim aramızdaydı. Kapımız herkese açık. Herkes gelebilir ve ayrılmak isteyen de ayrılabilir. Amaçlarının ne olduğunu zaman gösterecek. İnsanların duygularıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Oynayan varsa sonuçlarına da katlanması gerekiyor. Bizim birliğimizi kimse bölemez.’
AJANS BG

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.