Ceyhan, Balkan dernekleri ile buluştu

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan SEKA’da bulunan Balkan Kültür Evi’ni ziyaret ederek Balkan Dernekleri Platformu ile bir araya geldi.
Ziyarete; Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Türk) Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu, Kocaeli Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fuat Biçici, Kocaeli Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Altıntip, Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Utaş, İzmit MAPHOYTAG Derneği Başkanı Özkan Göçenler, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Lütfü Bodur, Kocaeli Istrancalılar Derneği Kamil Terzi, Başiskele Balkan- Batı Trakya-Trakya İlleri ve Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Atilla Öztürk katıldı.
HER ZAMAN BİRİZ
Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Türk) Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu yaptığı konuşmada “Kardeş derneklerimizle zaman zaman bir araya geliyoruz. Her zaman biriz beraberiz ve görev paylaşımı içerisindeyiz. Her arkadaşımız farklı bölgelerdeki problemlerle ilgileniyor. Biz bazı unsurlardan daha eskiyiz. Bizler bu misyon üzerine çalışıyoruz. Bu konu siyaset üzeri bir mesele, bir devlet meselesidir. Hepimiz bu davanın bir ucundan tutma derdindeyiz. Türkiye’nin Sofya, Burgaz, Filibe yöresinde kırk küsür, Amerika’nın dörtyüz küsür hariciye personeli var. Hariciyenin sayı olarak mutlaka desteklenmesi ve güçlendirilmesi gerekiyor. Balkan ülkelerinde FETÖ üyeleri maalesef etkili. Türkiye aleyhinde inanılmaz faaliyet yapıyorlar. Köy köy gezip Türkiye aleyhinde adeta kin kusuyorlardı. Orada da mücadele etmek gerekiyor. Özellikle Bulgaristan’da çok yoğunlar. Vatan savunması artık Rumeli’den başlayacak” dedi.
98830
HER DERNEĞİN RUHU VARAK
Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ise “AK Parti İl başkanlığı olarak seçimlerden sonra STK’larımıza gitmeye çalışıyoruz. Epeyce bir mesafe aldık. Her derneğin bir ruhu vardır. Dernekçilik önemlidir. Bu ruhta kültürü yaşatmak vardır. Sizlerin ilave bir yükü daha vardır. Kopup geldiğiniz topraklardaki soydaşlarımızla olan irtibatı koparmamak. Gelmemiz biraz gecikti. Daha önce gelmeliydik. İnşallah bugün istişare edeceğiz. Yapılması gerekenler için de bir fikir alış verişinde bulunacağız. Bu muhabbetleri daha ileri taşımak adına elimizden geleni yapacağız” dedi.
DARBE DUALARLA ENGELLENDİ
FETÖ hakkında da konuşan Ceyhan, “Bir katliam stratejisi yapıldığını görüyoruz. O akşam bütün Türkiye vatanın ne kadar önemli olduğunu anladı. Buradaki ve yurt dışında olan tüm kardeşlerimizin dualarıyla bu iş engellendi. Bu işin bitmediğini düşünüyoruz. Buradan karıştırılamadığında yurt dışında da ellerinden geleni yapmaya çalışacaklar. Bu mücadele hak ve batılın mücadelesidir. Kıyamete kadar sürecek bir mücadeledir. Her kesimden kardeşimizin 15 Temmuz gecesi yanımızda gördük. Vatan sadece Misak-ı Milli sınırları içerisinde görmüyoruz. Bundan sonra yurt dışında ne kadar kardeşimiz varsa elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.
balkevi
bayram_ceyhan

Ayşegül KALAYCI http://www.ozgurkocaeli.com.tr/ sitesinden 29.09.2016 tarihinde yazdırılmıştır.


İçeriği Paylaş