Bal-Türk’ün doğa yürüyüşü yapıldı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Genel Merkez Gençlik Kolu tarafından Serindere kanyonuna doğa yürüyüşü düzenlendi.
Katılımın yüksek olduğu etkinliğe 42 dernek üyesi ve misafir katıldı. Real alışveriş merkezi otoparkında sabah 9:30 da toplanan grup neşeli bir yolculuğun ardından 10:30 da parkurun başlangıç noktasına ulaştı. Profesyonel rehber eşliğinde yürüyüşe başlayan grup, serindere boyunca uzanan etaba daha ilk adımlarda hayran kaldı.
BAŞLANGIÇ ZORLUYDU
Serindere kanyon yürüyüşü dik bir tırmanış, dik bir yamaç ve ardından 100 metrelik dar ve karanlık bir tünel geçişiyle başladı. İlk etapta uçurum kenarlarındaki dar patika yollardan geçen grup biraz zorlansa da güzel manzaralar karşısında bu zorluklara fazla aldırış etmeden etabın orman içi kısmına ulaştı.
DERE KIYISINDA KAMP ATEŞLERİ YAKILDI
Orman içinde yaklaşık 3 kilometre kadar yol kat eden Bal-Türk yürüyüş grubu yemek molasını vereceği dere kıyısında ki alana saat 13:00 civarında ulaştı. Buz gibi suyu ile bir yandan akan Serindere kıyısında, yemyeşil devasa ağaçların altında kamp ateşlerini yakan grup, yanlarında getirdikleri yiyecekleri pişirdi.
GİTAR EŞLİĞİNDE ŞARKILAR SÖYLENDİ
Yemek molasına kadar yaklaşık 4 kilometre yol kat eden ve yorulan doğa severler yemeklerini yedi. Yemeğin ardından gençlik kollarından Alper Gencel’in gitarıyla çaldığı birbirinden güzel parçalara hep bir ağızdan eşlik ederek bir nebze de olsa yorgunluklarını attılar.
Yaklaşık 2 saatlik molanın ardından dönüş yoluna geçildi. Etkinliğe katılanların dere içinde, şelalenin üstünde, orman içinde ve dik yamaçlarda bol bol doğa fotoğrafı çektiği yürüyüş akşam 17:30 civarında sona erdi. Güzel bir gün geçirmenin verdiği mutlulukla, yüzlerinden tebessüm eksik olmayan katılımcılar, bir an önce bu etkinliği tekrar yapma dilekleriyle vedalaşarak ayrıldı.

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.