Çavuşoğlu: “Bulgaristan’da Anadilde niçin kampanya yapılamadığını sordum, acı bir cevap aldım”

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Bulgaristan Cumhurbaşkanı ve hükümet yetkilileri ile bir dizi temasta bulundu. Şahsi twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev ile 12 Mayıs seçimleri ve Bulgaristan’daki azınlık hakları üzerine görüşmeler yaptığını açıkladı. Bu görüşmelerde Cumhurbaşkanının kişisel yaklaşımını olumlu bulan Çavuşoğlu, Pelvneliev’e  Bulgaristan’ın azınlık hakları bakımından çok geri olduğunu ifade etti. Çavuşoğlu Türklerin niçin anadilde kampanya yapamadığı sorusunu da yöneltti.

GERB: “Türk Partisi HÖH iktidardayken bile anadilde kampanyayı hiç gündeme getirmedi, neden?”

Hükümet ve GERB ile de görüşen Çavuşoğlu, siyasi partilerin ana dilde siyasi kampanya yapamamasının önemli bir azınlık hakkının gaspı olduğunu ifade ederken hükümetten istifa eden GERB’den sorusuna soru ile cevap aldı. Acı ama gerçek bir cevap diyen Çavuşoğlu, GERB benim soruma şöyle cevap verdi: “Türk Partisi HÖH iktidardayken bile anadilde kampanya hiç gündeme gelmedi, neden?”

anadilde anadilde1 anadilde2anadilde3


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.