Bulgaristan’lı gençler, İzmit’i çok sevdi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin davetlisi olarak ilimize gelen ve Balkan Gençlik Kampı’na katılan Türk asıllı Bulgaristan vatandaşı liseli gençler önceki akşam Antikkapı’da akşam yemeğindeydi. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ile yönetim kurul üyelerinin ev sahipliği yaptığı akşam yemeğine Vali Yardımcıları Mustafa Ünlüsoy ve Şükrü Çakır ile Bulgaristan’ın İstanbul Konsolosu Todor Petrov ve eşi Teodora katıldı.

“GELECEK ELBETTE GENÇLERİN”

Dr. Çolakoğlu yaptığı konuşmada Türk asıllı ve Pomak gençleri ilimizden ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Kocaeli Balkan Gençlik Kampına 300’den fazla gencin katıldığını belirten Dr. Çolakoğlu, “Gelecek elbette gençlerin olacak. Ülkemize gelen gençler Türkiye ile Bulgaristan arasında köprü kuracaklar. Ülkelerinin kalkınması için katkı sağlayacaklardır. Gelecek bugünden daha güzel olacak.” dedi. İlimizde bulunan Bulgaristanlı gençlerin alkışları arasında konuşma yapan Konsolos Petrov, projeden çok mutlu olduğunu belirtti. Balkan Türklerinin bir ilki gerçekleştirdiğini söyleyen Petrov, “Komşuların birbirini sevmesi için birbirini tanıması lazım. Bu organizasyon bu açıdan çok önemlidir.”dedi. Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy da misafir öğrencilerin, ilimizde yaşadıklarının kendilerine güzel bir anı olarak kalacağını söyledi.

8 Eylül’de ilimizden ayrılacak olan Bulgaristanlı lise öğrencileri için 7 Eylül Cumartesi akşamı veda yemeği verilecek.

Özgür Kocaeli


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.