Bulgaristan’da ırkçılığa karşı anlamlı konser. Kibariye, Kırcaali’yi Roman havalarıyla coşturdu

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Ünlü şarkıcı Kibariye, Bulgaristan’da Roman vatandaşlara karşı özellikle son aylarda giderek artan ırkçılığa Kırcaali’de düzenlediği konserle anlamlı bir yanıt verdi.

Üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (DPS-HÖH) ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğinde düzenlenen konserde Kibariye ve orkestrası binlerce kişiyi Roman havalarıyla coşturdu.

Kibariye, Kırcaali Arena amfi tiyatrosunda yaklaşık 6000 kişinin izlediği konserde, Bulgaristan’da 23 Ekim’de cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte yapılacak yerel seçimler için HÖH adaylarına destek verdi.

Kibariye, şarkılarını söylemeye başlamadan önce HÖH Kırcaali belediye başkan adayı Hasan Azis ile HÖH Genel Başkan yardımcısı Lütfü Mestan ve HÖH Parlamento grubu başkan yardımcısı Remzi Osman’ı sahneye davet ederek, izleyicilerden seçimlerde HÖH’yi desteklemelerini istedi. Kibariye, “Unutmayın Pazar günü sandığa gittiğinizde 7 numaralı bültene evet işareti koyun” dedi.

Kibariye konserinde ağırlıklı olarak Roman şarkılarına yer vererek izleyicilerle birlikte bol bol göbek attı. Soğuk havaya rağmen yaklaşık iki saat süren konseri izleyenlerin büyük bir bölümünün Roman vatandaşlar olması dikkati çekti. Kibariye’ye büyük ilgi gösteren Roman vatandaşlar, şarkılara eşlik ederken adeta kendilerinden geçtiler.

Kibariye, konser sonrasında yaptığı açıklamada, Bulgaristan’a ilk kez geldiğini belirterek, “Böylesine büyük ilgi ve sevgi göreceğimi tahmin etmiyordum. Burayı çok sevdim. Tekrar gelmek isterim” diye konuştu.

AA


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.