Bulgaristan’da 1 TL dolandırıcılığı başladı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

SILA Yolu’nun en sorunlu ülkesi olan Bulgaristan’da şimdi de 1 TL dolandırıcılığı başladı. Türkiye’den Bulgaristan’a giriş yaparken sürücülerden alınan 3 Euro dezenfekte ücretini demir para ile ödeyen sürücüler, Bulgar gişe görevlileri tarafından “1 TL ödedin” bahanesiyle dolandırılıyor.

“Komşu bu 2 Euro değil Türk parası” denilerek, ödemeleri Türk parasıyla yapmamalarına rağmen sürücüleri 1 TL vermekle suçlayan görevliler, Avrupalı Türklerin tepkisini çekiyor.

Dört haftalık yaz tatilini eşi Perihan (48), kızları Hicran (19) ve Hatice (18) ile birlikte memleketi Denizli’de geçirdikten sonra Almanya’nın Köln kentine dönüş yolculuğu yapan İsmail Tenger (49), Bulgaristan’da aynı yöntemle dolandırıldığını iddia etti.

“Bunlar şimdi de vatandaşı 1 TL ile dolandırmaya başladılar” diyerek dönüş yolculuğunda yaşadığı olayı anlatan Tenger,

“Dönüş yolculuğundaydık. Kapıkule’den Bulgaristan’a giriş yaptığımızda ilk olarak bizden 5 Euro’luk vinyet için para aldılar. Daha sonraki gişeye geldiğimizde de dezenfekte ücreti için bizden 3 Euro istediler. Ben de kendilerine 3 Euro bozuk demir para verdim. Daha sonra bana ‘komşu sen verdin 1 TL Türk parası olmaz’ diyerek benden 2 Euro daha istedi. Her ne kadar ben 1 TL vermedim dediysem de adam benden 2 Euro’yu alarak, 1 TL’yi bana verdi. Adamın önü 1 TL’lerle dolu. Gelen gidene aynı oyunu yaparak milleti dolandırıyorlar” dedi.

Hürriyet

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.