Bulgaristan Türklerinden Yeni CHP Yönetimine Sitem

Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

 

Bulgaristan Türklerinden

“Yeni CHP” Yönetimine Sitem

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı ve devamı hususunda vazgeçilmez gördüğümüz ve Atatürk ile özdeşleştirdiği Cumhuriyet Halk Partisi’ni her zaman ve her koşulda gönülden desteklemiş olan Bulgaristan Türkleri, 12 Haziran 2011 milletvekili genel seçimi aday listelerinde kendi hemşerilerinden olan aday adaylarına gereken değer ve önemi verilmediğini üzülerek fark etmiştir.

 

CHP yöneticilerinin sık sık dile getirdikleri “Yeni-CHP”nin ne anlama geldiğini böylece bir kez daha anladık. CHP’nin kurucusunun Atatürk olduğunu biliyoruz. Yeni CHP’nin yöneticilerinin kimler olduğunu ise listelerin açıklanmasından sonra daha iyi anladık.

Cumhuriyetin değerlerine ve onun kurumlarına böylesine sadık ve vefakâr bir toplumumuzun Yeni CHP Lideri ve yönetimi tarafından yok sayıldığı kanaatine varılmıştır.

 

Özellikle bugüne kadar yetiştirdiği ve bağrından çıkardığı insanlarının eğitim düzeyi ve çalışkanlığı ile her kesim tarafından yüksek kabul görmüş bu güzide toplumumuzu hiçe sayarak, milletvekili aday listelerinde hemşerilerimize ilk sıralarda dahi yer verilmemesi, biz Bulgaristan Türklerini CHP Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan bakış açımızı ve tutumuzu yeniden gözden geçirmemize sebep olmuştur.

Bulgaristan göçmenleri olarak değerlerimizden ödün vermezken, CHP yönetiminin Cumhuriyetin kuruluş değerlerine ve millet egemenliğine gereken önemi göstermediği kanaatine vardık.

 

Ayrıca Bölücüleri Habur Sınır Kapısında karşılayan ve her zeminde avukatlığını yapan Sezgin Tanrıkulu’nun İstanbul 2. Bölge gibi göçmenlerimizin yoğun olduğu bir bölgeden 3. sıradan aday gösterilmesi Bölücülere karşı mücadelede devletinin ve milletinin yanında olan Bulgaristan Türklerini derinden yaralamıştır.

 

Yukarıda belirttiğimiz çerçeve içerisinde, Cumhuriyet Halk Partisi’ne uzun dönemdir tek yönlü karşılıksız oy vermekte olan biz göçmenleri anlayamayan “Yeni CHP” yönetiminin tutumu nedeniyle,12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde ki, tavrından dolayı uyarıyoruz.

 

Önümüzdeki Genel seçimlerde Türkiye’de yaşayan camiamız özellikle Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Aydın, Manisa, Adana ve İzmir seçim bölgelerinde 12 Haziran seçimlerinde Yeni CHP’nin bu tasfiyesini görmezden gelmeyecektir.

Bundan böyle bu büyük topluluğumuzu yok sayarak siyaset yapılmayacağını başta CHP yönetimi olmak üzere tüm siyasi partilerimiz anlamak zorundadırlar.

Umarız bundan sonraki CHP yönetimleri bu gerçeğin farkına varırlar

Saygılarımızla,

Dr. Müjgan DENİZ            Mehmet ÇAKIR Rafet ULUTÜR

Genel Sekreter                Başkan Yardımcısı Genel Başkan

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.