Bulgaristan Cumhurbaşkanı Plevneliev Çankaya Köşkü’nde

Balkanlardan Haberler Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak ülkemize resmî bir ziyaret gerçekleştiriyor.

Cumhurbaşkanı Gül, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Plevneliev’i Çankaya Köşkü’nde törenle karşıladı. Karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanı Gül, Cumhurbaşkanı Plevneliev ile bir süre görüştü. Daha sonra her iki cumhurbaşkanının başkanlığında heyetler arası görüşmelere geçildi.

Komşu iki ülke arasındaki yakın dostluk, ittifak ve iş birliği anlayışının teyit edileceği ziyaret kapsamındaki görüşmelerde, ikili ilişkiler tüm yönleriyle gözden geçirilerek, yeni iş birliği imkânları ve Balkanlar başta olmak üzere, güncel bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunuluyor.

Son dönemde yoğunluk kazanan karşılıklı üst düzey ziyaretlerin yeni bir halkasını teşkil eden bu ziyaret dost, komşu ve müttefik Bulgaristan ile mükemmel seviyede bulunan ilişkilerin her alanda daha da ileriye taşınmasına katkıda bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı Basın


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.