Bulgaristan Başmüftülüğü’nden Gebze Bal-Türk Şubesine ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler Gebze Şubelerden
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gebze Şubesine Bulgaristan Başmüftülüğü 2012 yılı hac organizasyonu kafilesi misafir oldu.
Misafir heyet Bulgaristan Cumhuriyeti Yüksek İslam Şurası Başkanı sayın Şaban Ali Ahmet, Bulgaristan Cumhuriyeti Başmüftü Yadımcısı Vedat Ahmet, Güney Bulgaristan Hasköy Bölge Müftüsü sayın Basri Eminefendi ve hac uzmanı Cemal İsa Bal-Türk Gebze Şube başkanı İsmail Yılmaz yönetim kurulu üyesi Şerif Karademir, Gebze Belediyesi meclis üyesi Beyazıt Yıldırım ile görüştü. Heyet 2012 yılı Bulgaristan hac organizasyonu ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Türkiye’de ikamet eden çifte vatandaş statüsünde Bulgaristan pasaportu sahibi kişilerin hac organizasyonuna davet etti. Bulgaristan’dan ikamet izni olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da katılabileceklerini belirttiler. Gebze’de ikamet eden Bulgaristan pasaportu sahibi vatandaşlarımıza yönelik tanıtım ve bilgilendirme broşurleri hediye ettiler.
Bal-Türk Gebze şube başkanı İsmail Yılmaz misafirlere nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve derneğin faaliyetlerini tanıtan “Dünden Bugüne Bal-Türk” eserini kendilerine hediye etti.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.