Anonymous, Hak Ve Özgürlükler Hareketi’nin İnternet Sitesini Çökertti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Uluslararası hacker grubu Anonymous, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu muhalefet Hak ve ÖzgürlüklerHareketi’nin (DPS–HÖH) internet sitesini çökertti.

Grubun, dün gece dps.bg sitesini geçici olarak bloke edip ara yüzünü değiştirerek sosyal ve siyasi içerikli çeşitli sloganlar yazdıkları belirtildi.

Emeklilik maaşlarının düşük olmasını, parlamento tarafından kabul edilen Çocukları Koruma Yasasındaki değişiklikleri, elektrik ve gıda ücretlerine yapılan son zamları protesto eden hackerler, HÖH liderlerinin “yolsuzluklara karışıp krallar gibi yaşadıklarını” öne sürdüler.

Sosyal haberleşme ağındaki sitesinde saldırı öncesi bir mesaj yayınlayan grup, gece saatlerinde harekete geçeceklerini belirtmiş, ancak hangi kurumun sitesini hedef alacaklarını bildirmemişti.

Saldırı sonucu birkaç saat devre dışı kalan HÖH’nin sitesi bilgisayar uzmanlarının yardımı ile yeniden açıldı. Hackerler Çarşamba günü benzer bir şekilde ırkçı ve aşırı milliyetçi ATAKA Partisi’nin aynı ismi taşıyan gazetesinin internet sitelerini de bir süre için devre dışı bırakmıştı.

AA


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.