Bulgar Müsteşar’dan Gebze’ye ziyaret

Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Müsteşarı Stoyan Gotchev dün Gebze Kaymakamı Salih Karabulut’a bir ziyarette bulundu. Saat 14.00’da gerçekleşen ziyarette Bal-Türk Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz da hazır bulundu. Ziyarette 12 Mayıs 2013 Pazar günü Bulgaristan’da yapılacak olan Genel seçimler için Gebze’de oy kullanacak olan soydaşlar için kurulacak sandıklar hususu görüşüldü ve konuk müsteşar önceki yıl yine bu ülkenin yerel seçimlerinde Gebze’de sandıkların oluşturulmasıyla ve seçim günü nedeniyle Gebze Kaymakamlığı’nın göstermiş olduğu duyarlılığı nedeniyle Kaymakam Salih Karabulut’a teşekkür etti.

Karabulut’a Teşekkür

Bal-Türk Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz da Kaymakam Salih Karabulut’a bu seçimlerle ilgili dernek olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgi verdi ve dernek kanalıyla yüzlerce dilekçe için aracı olduklarını ifade etti, ayrıca Kaymakam Karabulut’a devletin gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.

“Biz Her Zaman Hazırız”

Gebze Kaymakamı Salih Karabulut da bu hususta devlet olarak elden genel her şeyin yapıldığını belirterek iki komşu ülke arasında varılan anlaşmaların bölgemizdeki uygulamalar için her zaman yardımcı olacaklarını söyledi. Bilindiği gibi soydaşların Gebze ve civarda oturan soydaşların oy kullanmaları için Kroman Çelik İlkokulu ile Çayırova’da sandıklar kuruluyor. Ziyaretin ardından Kaymakam Karabulut, konuklarını kapıya kadar uğurladı.

Yılmaz IŞIK-GEBZE


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.