Kocaeli Balkan Gençlik Kampı Birimci dönem sona erdi

Bal-Türk'ten Haberler Fotoğraflar
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin yürüttüğü ve bu kapsamda Kocaeli’ye gelen Bulgaristanlı 120 lise öğrencisinin gençlik kampı sona erdi. 12 Ağustos tarihinde İzmit’e gelen öğrenciler Bal-Türk’ün gençlik kampı programını tamamladılar. Önceki gün Kocaeli Üniversitesini gezen ve Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak tarafından bilgilendirilen öğrenciler, dün sertifikalarını alarak pazar sabahı ülkelerine döndüler.

Önce Yalakdere’de kahvaltı

Kamp programının son günü oldukça yoğun geçti. Sabah erkenden Karamürsel’in Yalakdere Köyü’ne giden öğrenciler, burada Yalakdere Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Kırbaş ve yönetim ile köy halkı tarafından karşılandı. Açık alanda kahvaltı yapan öğrenciler, köyden ayrılmadan önce de Köy meydanında hatıra fotoğrafı çektirdiler.

IMG_0072

 

Bursa’da Başkan, Milletvekilleri ve STK Başkanları ile öğle yemeği

Yalakdere’den ayrılan Gençlik Kampı Öğrencileri Bursa’ya ulaştıktan sonra Kayı Han’da öğle yeği yedi. Yemeğe Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hakan Çavuşoğlu, Bal-Göç Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan, Batı Trakya Türkleri Bursa Şube Başkanı ve Birlik Vakfı Müdürü de katıldı. Bursa’daki programda protokolü Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Erol Meyzin karşıladı.

Protokol üyeleri yaptıkları konuşmalarda öğrencilerin Bulgaristan ve Türkiye arasında bir köprü olacağını, geleceğin iş adamları, bürokratları, sanatçıları vb. olacaklarını ve Türkiye ile Bulgaristan arasındaki bağların daha da güçlü olacağı kanaatlerini belirttiler.

IMG_0243

 

Akşam İzmit’te Sertifika Töreni

Bursa’dan İzmite dönen öğrenci grupları, Seka Dil Edebiyat Derneği önünde, açık alanda, düzenlenen akşam yemeğinin ardından sertifika törenine geçildi. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun program değerlendirme konuşmasından sonra, öğrenciler, grup liderleri, öğretmenler ve Bal-Türk Genel Merkez Yönetim ve Şube Başkanlarının konuşmalarından sonra isim isim herkesin katılım sertifikaları dağıtıldı.

Sertifika törenin de öğrenciler programı tamamlamanın sevincini yaşarken ayrılığında hüznünü yaşadılar ve duygulu anlar gözlerden kaçmadı.

Ajans BT

 

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.