BGF Kocaeli’de toplandı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu bu ayki olağan yönetim kurulu toplantısını Kocaeli’de yaptı. Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Kocaeli), İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bursa) ile Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği’nin oluşturduğu Federasyonun yönetim kurulu toplantısına Bal-Türk Kocaeli’de ev sahipliği yaptı. BGF Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan’ın başkanlığında yapılan toplantıda, Federasyon yönetim kurulunun toplantı yer ve zamanlarının belirlenmesi, Faaliyet takviminin oluşturulması, Federasyonun etkinliğinin artırılması, Federasyon üyesi dernekler arasında iletişimin güçlendirilmesi, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Danışmanlık statüsü çerçevesindeki faaliyetler ve proje geliştirme konularında görüşmeler yapıldı.

Yapılan görüşmeler sonrasında iki ayda bir Federasyon üyesi bir derneğin ev sahipliğinde toplanılması kararlaştırıldı. Buna göre müteakip toplantının İzmir’de gerçekleştirilmesine karar verildi.

Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Danışmanlık statüsü çerçevesinde İngilizceyi iyi bilen üyelerden bir temsilciler heyeti oluşturulmasına ve Federasyonun Birleşmiş Milletlerdeki konumunun güçlendirilmesi konusunda çalışılmasına karar verildi.

Yine iyi derecede İngilizce bilen genç üyelerden bir proje ekibi oluşturulmasına ve bu konuda Bal-Türk Genel Başkan Vekili ve aynı zamanda BFG Yönetim Kurulu üyesi olan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun sorumluluğuna karar verildi.

Federasyon üyesi dernekler arasındaki iletişimin güçlendirilmesine ve yürütülen proje ve faaliyetler konusunda da eşgüdüm de alınan diğer bir karar oldu.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.