Bayramlıklar Türkiye’den

Български Новини
İçeriği Paylaş

İslam âlemi, bir yanda on bir ayın sultanı Ramazan’ı geride bırakmanın hüznünü, diğer yanda bayrama erişmenin sevincini yaşıyor.

Ramazan Bayramı, dargınlıkların sona erdiği, sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu kutlu bir zaman dilimi. Yine akrabalar bir araya gelecek, küskünler barışacak, fitre ve sadakalarla gülen yüzler, bayram heyecanını tadacak. Bu bayram gönüller, yüzyılın en kurak aylarını yaşayan Somali’de olacak. Ramazan boyunca gerek SMS gerekse online bağışlarla sofralarını Afrikalı yoksullara açan Türk halkı, bayram sevincine uzak komşularını da ortak edecek.

Kimse Yok mu Derneği, Somali’de ihtiyaç duyulan temel gıda maddelerini bayramda da dağıtmaya devam edecek. Dernek ayrıca, gönüllü doktorların girişimleriyle başta çocuk ve kadınlar olmak üzere hastalıkla boğuşan halka sağlık hizmeti verecek. Şu ana kadar 8 ayrı kampta 2 ton ilaçla 2 bin hastaya sağlık taraması yapan Kimse Yok mu gönüllüleri, çalışmalarına bayramda da ara vermeyecek. Öte yandan İHH, Deniz Feneri, Can Suyu ve Hüdayi Dostları gibi yardım kuruluşları da Ramazan Bayramı’nda Somali’de olacak. SAMET ALTINTAŞ İSTANBUL


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.