Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Bal-Türk Çayırova Şubesi’ni Ziyaret Etti

Çayırova
İçeriği Paylaş

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Çayırova Şubesi’ni ziyaret etti. Cuma namazından sonra derneğe gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’a Ak Parti Kocaeli İl Başkanı, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ile Ak Parti İl yönetiminin muhacir kökenli üyeleri de eşlik etti. Heyeti Bal-Türk Genel Başkanı Prof. Dr. Selçuk Koç, Şube Başkanı Ahmet Akbulut ve yönetimi, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Orhan ve eski Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu karşıladı.

Konuşmasında Başbakan Yardımcısı Işık, “Ben Gümüşhane’den Kocaeli’ye geldim, geliş sebebim ekonomik. Ancak sizler diniziniz, imanınızı, milliyetinizi ve kimliğinizi muhafaza için Bulgaristan’dan buraya gelmek zorunda kaldınız. İşte muhacir budur” dedi. Türikiye’nin durumu ve geleceği hakkında konuşan Işık,  “Balkan Türklerinin bizi bu sıcak ve içten ağırlamasından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Çayırova Şube Başkanı Ahmet Akbulut da Başbakan Yardımcısı Işık’a ninesinin el emeği olan dokuma bir seccade hediye etti.


İçeriği Paylaş