“Balkanlarda ve Kocaeli’deki Balkanlı Öğrencilerde Türk ve Türkiye Algısı”

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Üniversitesi ile Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin birlikte yürüttüğü “Balkanlarda ve Kocaeli’deki Balkanlı Öğrencilerde Türk ve Türkiye Algısı” konulu proje çalışması dolayısıyla gidilen Karadağ ve Bosna Hersek programı sona erdi. Proje kapsamında Karadağ ve Bosna’ya giden ekipte Kocaeli Üniversitesi adına Yrd. Doç. Dr. Buket Önal, Balkan kökenli, Türkiye’de burslu okuyan öğrenciler yer alırken, Bal-Türk adına da gençlik kollarından Uluslararası İlişkiler öğrencisi Sena Gürsoy yer aldı.

Balkan Ülkelerinde üniversite yönetimleri ve üniversitelerde okuyan öğrenciler nezdinde Türkiye ve Türk algısını ölçümlemek için anketler uygulandı, bire bir görüşmeler yapıldı. Konu hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Buket Önal, “Hem Karadağ’da hem de Bosna’da çok iyi ağırlandık. Kocaeli ve üniversite çok iyi bir şekilde temsil edildi. Üniversite rektörleri, dekanları, öğretim üyeleriyle ve üst düzey bürokratlarla görüşme imkanı bulduk. Anketlerimizi yaptık. Bir kısmını da sonradan bizlere gönderecekler. Projemizle güzel sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Ayrıca Kocaeli Üniversitesi duyuru sayfasında da paylaşılacak olan proje ekibinde Bal-Türk’ten Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Selçuk Koç da yer aldı.

Ajans BT

DSC07144 DSC07411 DSC07840 DSCN0206


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.