Balkan Kültür Evi restorasyonu başladı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Seka Park’ta bulunan tarihi lojmanlardan birisinin “Balkan Kültür Evi” olarak restorasyonu hızla devam ediyor. 30 Mayıs 2011 tarihinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında restore edilen Balkan Kültür Evi’nin Kocaeli’yi Balkanlar nezdinde önemli bir yere getirmesi bekleniyor.

Balkan Kültür Evi projesine katılımları için Balkan ülkeleri temsilcilikleri ile temaslar da devam ediyor. Bal-Türk ilk olarak Bulgaristan Başkonsolosluğu ile bir görüşme yaptı ve Bulgaristan temsilciliği projeye katılıma sıcak bakıyor. Resmi işlemler için Bulgaristan’ın İstanbul Başkonsolosunun göreve başlaması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde diğer Balkan ülkeleri temsilcileri ile görüşmeler de devam edecek.

Restorasyon çalışmalarında şu anda binanın çatı onarımı tamamlanmış olup iç duvar ve tavanların temizlenmesi çalışmaları sürüyor.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.