Balkan Gecesi harikaydı

Bal-Türk'ten Haberler Faaliyetler Fotoğraflar Haberler Multimedya
İçeriği Paylaş

Rumeli Ekrem coşturdu

Derince Belediyesi Gösteri Merkezi’nde devam eden ‘Anadolu’yu Yaşamak Kültür Sanat Festivali’ projesinde gerçekleştirilen ‘Balkan Gecesi’ muhteşem oldu. Derince Belediyesi ve Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin birlikte organize ettiği etkinlikte Derince Belediyesi Gösteri Merkezi’ne yoğun ilgi vardı. Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, çeşitli dernek yöneticileri, iş adamları, bürokratlar ve vatandaşların katıldığı gece tam bir şölen havasında geçti. Büyük bir ilgi gösterilen ‘Balkan Gecesi’ etkinliklerinde MAP Hoytag ve Üsküp Yöresi Halk Oyunları ekipleri gösteri yaptı. Bu iki grubun ardından sahne alan Balkan müziğinin değişilmez ismi “Rumeli Ekrem” konseri ise izleyicileri adeta coşturdu.

Başkan Alemdar’a teşekkür

Gecede konuşma yapan Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, bu gecenin oluşmasına imkan tanıyan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ‘a teşekkür ederek plaket ve tablo takdim etti. Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ise yaptığı konuşmada “Hem kendi kültürlerimizi yansıtma imkanı bulalım hem de birbirlerimizin kültürlerini tanıyalım diye bu etkinlikleri yapıyoruz. Bu etkinliği geleneksel hale getirerek önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek istiyoruz. Biz hep beraber bu ülkenin vazgeçilmez unsurları olduğumuzu tüm dünyaya yansıtmalıyız” dedi. Gecede sahne alan sanatçı Rumeli Ekrem’e çiçek veren Başkan Alemdar, kültürel ve sanatsal etkinliklerle muhteşem bir yaz dönemi geçirileceğini müjdeledi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.