Bal-Türk’ten Kocaeli İl Emniyet Müdürü’ne Ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi bir kaç ay evvel Kocaeli İl Emniyet Müdürü olarak göreve  başlayan Levent Yarımel’i makamında ziyaret etti. Yoğun ziyaret trafiğinin hafiflemesi ile randevu alan Bal-Türk İl Emniyet Müdürü Yarımel’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun yanısıra, Genel Sekreter Halit Meriç, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar ve Bal-Türk Körfez Şube Başkanı Ziya Baykara da hazır bulundu.

Lozan Mübadili Bir Emniyet Müdürü 

Genel Başkan Çolakoğlu ve kişisel tanışmanın ardından Bal-Türk’ün kuruluşu, faaliyet alanı ve projeleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca, İl Müdürünü 6 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Hıdırıllez Bayramına davet etti. Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel de Tekirdağlı, esas itibari ile de Selanik Mübadil bir aileden geldiklerini ifade etti. Balkanlar ve özellikle Yunanistan ve Bulgaristan ekseni üzerinde derin bir muhabbete girildi.

Osmanlının Karpostal Şehri Prizren

Makamdan ayrılırken bugün Kosova’da bulunan ve Osmanlının adeta karpostal güzelliğindeki şehri Prizren’e ait bir tablo da İl Emniyet Müdürü’ne hediye edildi.

il_emniyet_ziyaret


İçeriği Paylaş