Bal-Türk’ten büyük organizasyon

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerine yönelik Bulgaristan Kültürel temas programı Cuma günü başlıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın da katıldığı programa meclis üyeleri de büyük ilgi gösterdi. Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Bülent Karagöz, Genel Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu, Yönetim Kurulu üyesi Erol Meyzin, Körfez Şubesinden Ziya Baykara, Gebze Şubesinden Ergün Kahraman da Derneği temsilen program da yer alıyor. 70 kişilik program kafilesi iki otobüs ile İzmit’ten yola çıkacak ve dört gece beş gün sürecek programa katılacak.

Bal-Türk tarafından organize edilen programda Burgaz, Şumnu, Razgrad, Rusçuk, Plevne, Sofya, Filibe ve Kırcaali şehirleri gezilecek. Bal-Türk’ün Kocaeli’deki İlçeler ve Büyükşehir Belediyesi ile Bulgaristan’daki şehirlerle kardeş şehir ilişkisi kurma projesinin bir parçası olan program kapsamında Büyükşehir ve ilçe belediyelerin mevcut kardeş belediyeler ve muhtemel kardeş belediyeler ile temas kurması bekleniyor. Sofya’da Türk Büyükelçiliği ve Filibe’de de Konsoloslukla görüşmeler yapılacak.

Programın son günü Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Kırcaali il Belediyesi ile kültür, sanat ve eğitim alanlarında işbirliği protokolü imzalaması bekleniyor. İlçe Belediye başkanlarının Kardeş Belediyeleri ile de protokoller yapılması tasarlanıyor.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.