Bal-Türk Dünya Kadınlar Gününü Balkan Kültür Evi’nde Kutladı

Bal-Türk'ten Haberler Çayırova Gebze Karamürsel Körfez
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Balkan Kültür Evi’ndeki etkinliklerine devam ediyor. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlaması, genel merkez ve şubelerle birlikte İzmit Balkan Kültür Evi’nde yapıldı. G

Genel Merkezin yanı sıra Gebze, Çayırova, Karamürsel ve Körfez Şubelerinden gelen bayan üyeler Balkan Kültür Evi’nde bir araya geldi. Program öncesi selamlama konuşması yapan Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, üyelerin ve tüm kadınaların Dünya Kadınlar gününü kutladı. Çolakoğlu, “Kocaeli’de, Türkiye’de ve yurtdışında derneğimizin itibarı yaptığımız proje ve faaliyetler sayesindedir. Bunlara katkı sağlayan herkes bu itibar yükselmesine de hizmet etmiştir. Sizlerin de bahar gibi güzel bir günde düzenlemiş olduğunuz bu etkinlik de bunlardandır. Hepinizi, bundan dolayı tebrik ediyor, Dünya Kadınlar Gününüzü de kutluyorum” dedi.

Balkan Türküleri eşliğinde güzel bir zaman geçirilirken, kadınların erkek kılığına girerek yaptıkları oyunlar da oldukça ilgi çekti. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı ve kalabalığın kültür evine sığmadığı programda pilav ve ayran da dağıtıldı.


İçeriği Paylaş