Bal-Türk yeni dernek binasının inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi tarafından İzmit Yenişehir Mahallesi’nde yaptırılan yeni dernek binasının inşaatı hızlandı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın desteği ile devam eden dernek binası kendini göstermeye başladı. Dış sıvası ve çatısı hızla yapılırken elektrik işleri de tamamlanmak üzere.

Binanın gelecek Ocak ayında açılması tasarlanıyor. Kaynak eksiği tamamlandığı takdirde Aralık ayı içerisinde de bitirilebilecek durumda.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, yoğun çabalar sonucu derneğin bu aşamaya geldiğini kısa süre içerisinde de tamamına yakının bitirileceğini ifade etti. Desteklerinden dolayı İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür eden Çolakoğlu, “İzmit Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Doğan Genel Başkan olduğum zaman Bal-Türk Genel Merkezini ziyaret etmiş; yönetim kurulu ve üyelerimize dernek binamıza destek sözü vermişti. Sayın Başkanımız bu sözünü tuttu ve biz kendisine teşekkür ediyoruz.” diyerek, tüm üyeleri yardıma çağırdı. “Parası olan parası ile olmayan beden gücü ile dernek inşaatımıza yardım edebilir. Her zaman -aramızda usta çok, biz çalışkanız- deriz ya… işte fırsat, gelin bir an önce inşaatımızı tamamlayalım.

Bal-Türk Haber Merkezi


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.