Bal-Türk Nevrekop ve Trigrad’lı misafirlerini Gebze’de ağırladı

Bal-Türk'ten Haberler Gebze Şubelerden
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’ın Nevrekop şehri köylerinden ve Trigrad’dan gelen misafirler Bal-Türk Gebze Şubesi tarafından ağırlandı. İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Çanakkale güzergahını kat edecek olan Misafirler arasında Köy Muhtarları, Müzisyenler ve bölgenin kanaat önderleri yer alıyor. Türkiye’yi tanıma amaçlı gezinin Gebze bölümünde Bal-Türk Gebze Şubesi, Başkan İsmail Yılmaz ve şube yönetim kurulu üyeleri misafirleri candan bir gayretle hoşnut etmeye çalıştı.

Akşam Gebze Eskihisar Yeşil Vadi’de otağı’da bir araya gelindiğinde Bal-Türk Genel Merkez’den Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Sekreter Halit Meriç, gençlik kollarından Abidin Karasu ve Gazeteci Murat Yoldaş da programa katıldı. Tanışmanın ardından yapılabilecek kültürel ve ekonomik işbirliği konularında görüş alış verişinde bulunuldu.

100 Yıl aradan sonraki buluşma

Gazeteci ve aynı zamanda Bal-Türk üyesi olan Murat Yoldaş akrabaları ile ilk defa buluşurken, duygulu anlar yaşandı. Yoldaş akrabası Hamit İmamski ile uzun bir sohbet ve hasret giderme imkanı buldu. Diğer akrabaları ile İzmit’teki büyüklerini de telefonla görüştürdü. Tüm bu duygu yüklü görüşmeler yapılırken, misafirlerin “kaç yıldır görüşememişler?” sorusuna Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmazın “100 yıldır ilk defa görüşüyorlar” ifadesi de güzel fakat gerçekçi bir latife oldu.

Balkan Kültür Evi’ne hediyeler

Ayrılık vakti geldiğinde Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz’a kitap ve kendi işledikleri el emeği hediyeler takdim edildi. Çolakoğlu ve Yılmaz hediyelerin İzmit’teki Balkan Kültür Evi’inde sergileneceğini ifade etti.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.