Bal-Türk Karamürsel’de güzel bir akşam çayı

Bal-Türk'ten Haberler Karamürsel Şubelerden
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Karamürsel Şubesi yaptığı faaliyetlerle ilçedeki varlığını perçinlemeye devam ediyor. Karamürsel Şubesi Önceki akşam Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu ve Gençlik Kolları Temsilcisi Abidin Karasu’yu ağırladı. Şube Başkanı Rafet Özcan Başkan Yardımcısı İsmail Kahraman, Şube yönetim Kurulu üyeleri ve Kadın Kolları temsilcileri hep birlikte çay içtiler derneğin geleceğe yönelik faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Karamürsel’in tanınmış simalarından Mali Müşavir Süleymen Kızılkaya da derneğin yeni bir üyesi olarak yer aldı. Karamürsel’de Balkanların her yerinden göçmen olduğu ve yaklaşık %70’inin Balkan göçmeni olduğu gerçeğinden hareketle ilçedeki etkinliğin de buna paralel artırılması konuları görüşüldü.

Güzel bir sohbet ortamında yapılan söyleşide özellikle kadın kolları çalışma azmini bir kez daha gösterdi. Kadın kolları üyeleri “derneğimiz bu güzel mekanı da kiralayınca, bir toplanma mekanımız oldu, kimliğimizin farkına vardık” dediler.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.