Atina ziyareti Yunan basınında

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun dün yaptığı Atina ziyaretini değerlendiren  Yunan basını, Davutoğlu’nun, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkilere canlılık kazandırmak amacıyla Atina’ya geldiğini belirtti.

Türk Dışişleri Bakanının Atina temasları sırasında iki ülke arasında oluşturulan Yüksek Düzeyle İşbirliği Konseyi (YDİK) toplantısının ikincisinin Ocak ayında Türkiye’de yapılmasının kararlaştırıldığı vurgulandı.

Türk Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu dünkü Atina ziyaretinde Türk-Yunan ilişkilerinde gelecek on yıl için sahip olduğu vizyonu Atina’ya nakletti.Yunanistan’ın Münhasır Ekonomik Bölge ilan edilmesine ilişkin olarak, bunun kıta sahanlığının ve kara sularının belirlenmesinden önce mümkün olmadığını açıkladı. “Münhasır ekonomik bölge’nin açıklanması siyasi değil, teknik bir sorundur” diye konuşan Davutoğlu kendileri için Meis Adası’nın Akdeniz’de olduğunu da ifade etti.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.