ATAKA’dan Cuma namazında provakasyon (video)

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’da Ataka partisinin Cuma namazı esnasında organize ettiği gösteride istenmeyen olaylar yaşandı. Sempatizanlar ile camiye gelen Müslümanlar arasında çıkan olaylarda iki kişi göz altına alınırken, atılan taşlardan yaralanan iki kişi de hastaneye kaldırıldı.

Ataka partisi sempatizanları Sofya Banyabaşı Cami’inde Cuma namazı esnasında düzenlediği protestoda istenmeyen görüntüler yaşandı. Sempatizanlar ile camiye gelen Müslümanlar arasında çıkan olaylarda iki kişi göz altına alınırken, atılan taşlardan yaralanan iki kişi de hastaneye kaldırıldı.

Camiden gelen sesleri protesto etmek için cami önüne gelen parti sempatizanları, ‘Burası Bulgaristan’ ve “DPS’ye hayır” gibi sloganlar attı. Camideki hatibin vaaza başlamasıyla göstericiler cemaati ıslıklamaya başladı. Daha sonra göstericilerden biri hoparlörü götürmeye niyetlenince, Müslümanlardan bir grup, bunu engellemeye çalıştı.

Müslümanların namaz kıldığı yere yumurta, taş ve sopalar atıldı. Cami hatibi mikrofondan sabır niyaz ederek Müslümanların sakin olmasını istedi. Polisin tavırlarına alkışla cevap veren cemaat, yaralanan Aziz isminde bir kişiye ambulans gelinceye kadar ilk müdahalade bulundu.

Kısa zaman içinde birbirine giren gruplar, polisin müdahalesiyle önlendi. Ataka Lideri Volen Siderov, olay yerine gelerek polisleri suçlayıp İçişleri Bakanı’nın istifasını istedi.

 

 


 


İçeriği Paylaş

1 thought on “ATAKA’dan Cuma namazında provakasyon (video)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.