Asenovgrad Belediyesi Meclis Üyelerinden Kardeş Derince’ye ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

2010 yılında kardeş olan Derince ve Asenovgrad Belediyeleri arasındaki dostluk gittikçe kuvvetleniyor. Ocak 2011’de Asenovgradlı işadamlarının Derinceli iş adamları ile buluşmasından sonra Asenovgrad Belediyesi meclis üyeleri Derince’yi ziyaret etti. Heyetin başkanlığını Asenovgrad Belediyesi Meclis Başkanı yaptı.

Cuma günü Derince’yi gezen heyet Cumartesi günü de Derince Meclis üyeleri ile birlikte yaptığı kahvaltıdan sonra İzmit’te bir tur attı ve Seka Park’ı gezdi Derince ve Kocaeli’den oldukça etkilendiği görülen konuk meclis üyeleri kardeşçe ve dostça ayrıldılar.

Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’a Plaket veren Asenovgrad Meclis Başkanı 24 Mayıstaki Asenovgrad bayramına da davet etti.

Derince ve Asenovgrad’ın kardeş şehir olmasında önemli bir rol oynayan Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği de programlara eşlik etti. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Halit Meriç ve yönetim kurulu üyesi Ali Şefkatli misafirlere eşlik etti. Heyetin İstanbul’a ayrılışlından önce Genel Başkan Çolakoğlu Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ve Asenovgrad Meclis Başkanına Balkan Türklerinin Rozetini taktı ve tüm meclis üyelerine rozet takdim edildi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.