Arnavutluk’ta “Erdoğan Seninleyiz” mitingi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da, YeniArnavutluk Hareketi Partisi’nce (PLSHR) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek mitingi düzenlendi.

PLSHR Genel Başkanı Edmond Vlashaj, ”Erdoğan Seninleyiz” sloganıyla, Şehitler Bulvarı’nda düzenlenen ve çok sayıda Arnavut ile Tiran’da yaşayan Türkler’in katıldığı mitingde yaptığı konuşmada, bugünkü mitingeArnavutluk başta olmak üzere diğer Balkan ülkelerinden de Türkiye dostlarının katıldığını söyledi.

”Hedefimiz, adalet ve gelişmeye hizmet etmektir. Adalet ve gelişme yolunda kimse bize engel olamaz. Bunu, tüm dünyaya göstermek amacıyla burada toplandık” diyen Vlashaj, ”Bu yolda, öğretmenimiz ve liderimiz Erdoğan’dır. Arnavutlar lider Erdoğan ile birliktedir” dedi.

Bazı medya kuruluşlarının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türkiye’nin prestijini yıkmayı amaçlayan yanlı ve uydurma bilgiler yayınladıklarını söyleyen Vlashaj, ”Türkiye, dünya genelindeki birçok ülke için adalet ve gelişme örneğidir. Biz, Türkiye’den gelen haberlerinArnavutluk medyasında doğru yayınlanmasını istiyoruz. Kamuoyu, tek taraflı haberlerle kandırılmamalıdır” diye konuştu.

Vlashaj, Türkiye’nin bölgenin ve dünyanın en hızlı gelişen ülkesi olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

”Türkiye’nin rakipleri, Türkiye’ye zarar vermek için ellerinden geleni yapacaklardır. Ancak Türk ve Arnavut halkları, bu zorluğu aşmak için her zamanki gibi birlik içinde olacaktır. Çanakkale Savaşları’na katılmak için, 1915 yılında binlerce Arnavut Türkiye’nin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün desteğine gitmişti. Türk ordusu, 1999 yılında Kosova’nın kurtuluşuna büyük destek verdi. Tıpkı geçmişte olduğu gibi, bugün de kardeşimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türk halkının yanındayız.”

Konuşmasının sonunda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye teşekkürlerini sunan Vlashaj, konuşmasını şöyle tamamladı:

”İnsanlara hizmeti, bizim için ilham veren bir kaynağa dönüştüren Erdoğan’a bugün ve her gün desteğimiz vardır ve olmaya da devam edecektir. Arnavutluk, Kosova, Karadağ, Makedonya veya Türkiye’de, nerede bulunurlarsa bulunsunlar, Erdoğan tüm Arnavut ulusunun desteğine sahiptir. Erdoğan, ihtiyaç duydukları her an Arnavutlar’ın yanında olmuştu, onlara yardım etmişti. Biz de lider Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Erdoğan’a destek vererek, kendimizi ve ailelerimizi ekonomik ve toplumsal uçurumlardan savunuyoruz. Lider Erdoğan, Arnavutlar her zaman yanındadır.”

Mitinge katılanların, üzerinde Arnavutça ”Erdoğan Seninleyiz” yazılı yazılı dövizler taşıdığı görüldü.

PLSHR, 23 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde, Demokratik Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sali Berişa liderliğinde kurulan ”İş, Refah ve Entegrasyon” isimli sağ koalisyonda yer alıyor. İki yıl önce kurulan PLSHR, Arnavutluk’un kalkınması için kendilerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek aldıklarını açıklamıştı.

AA


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.