ABV ve Vatansever Cephe, Mahalli Seçimlerde “Zorunlu Oy Kullanımı için” Referandum İstiyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

“Nova Televizyonu” kanalına konuşan VMRO lideri ve Vatansever Cephe milletvekili olan Krasimir Karakaçanov, 11 ay sonraki mahalli idareler seçimlerinden önce, toplumun yararına iki-üç konuda referandum yapılabileceğini söyledi.

ABV lideri Porvanov da aynı şekilde, bu referandumun yapılması gerektiğine işaret etti. Pırvanova’a göre bu, hükümeti destekleyen partilerin ısrarlı isteği ve aynı zamanda gerçekçi bir durumdur. Ayrıca Pırvanov, Cumhurbaşkanının da bu konuda bir girişimi olduğuna işaret ediyor.

Karakaçanov, Vatansever Cephe Koalisyonu’nun kurulacak hükümetin bir parçası olmadığını, ancak koalisyon programında kabul edilmiş teknik hususlar temelinde kabineye destek verildiğini, ifade ediyor. VMRO lideri, şayet birkaç aya kadar bazı konular hakkında çalışma başlamazsa, hükümetten desteklerini çekebileceklerini de açıkça ifade ediyor.

Karakaçanov, programdaki önemli hususlardan sonra, “demografik krize karşı ulusal programın kabulü”, “gündelik suçlar ve yasadışı göçe karşı önlemler”, “enerji denetimi” ve “işlenmemiş ağaç ihracatında sınırlama, gerekiyorsa ihracatın tamamen durdurulması” konularının önemine işaret ediyor.

Vatansever Cephe milletvekili, şu ana kadar devlete kadro atamaları için söz verilmediğini ifade ediyor. Karakaçanov, kendi koalisyonları içinde, hükümetin desteklenmesi gerektiği fikrinde olmayan bir-iki kişinin olduğunu, ama yine de 17-18 oyluk bir destek olacağını söylüyor.

 

Kaynak: http://www.dnevnik.bg

Çeviren: Bayram Çolakoğlu


İçeriği Paylaş