4. Uluslararası Hıdırellez Bayramı 5-6 Mayıs’ta…

Duyurular
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin gelenekleri yaşatma adına icra ettiği faaliyetlerin başında “Hıdırellez Bayramı” geliyor. Geçen yıl uluslararası bir boyut kazanan Hıdırellez Bayramı kutlamalarının bu yıl da dördüncüsü yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile düzenleen “4. Uluslararası Hıdırellez Bayramı” faaliyetleri İzmit Balkan Kültür Evi ve İzmit Akmeşe Köyü’nde gerçekleştirilecek.

Üç Balkan Ülkesi

Türkiye, Bulgaristan, Sırbistan (Sancak) ve Makedonya folklor ekiplerinin de katılacağı hıdırellez bayramı 5 Mayıs 2017, Cuma akşamı 17.00’da Balkan Kültür Evi önündeki güllerin dibine martufalın gömülmesi ile başlayacak ve ardından İzmit/Akmeşe Köyü’ne gidilerek koyun sağma ve halk oyuunları gösterisi yapılacak. 6 Mayıs sabahı kapılara söğüt asılması ile başlayacak program 6 Mayıs akşamı Balkan Kültür Evi arkasındaki meydanda martufalın açılması, hıdırellez yemeği ve Türkiye, Bulgaristan, Makedonya ve Sancak ekiplerinin folklor gösterileri ve söylenecek Balkan Türküleri ile tamamlanacak.

Aşağıdaki afişten, programın ayrıntılarını görebilirsiniz.

Not: 5 ve 6 Mayıs programlarına katılacakların 0 262 324 06 24 veya 0555 998 10 99 numaralı telefonlara katılım sayısı bildirmelerini rica ederiz.

Bal-Türk

 


İçeriği Paylaş