3. Balkan Şenliği Coşkuluydu

Bal-Türk'ten Haberler Fotoğraflar Haberler Multimedya
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği Balkan Şenliği Sapanca Seka kampında yapıldı. Genel merkez, Gebze, Derince ve Karamürsel şubelerinin birlikte düzenlediği ve şölen havasında geçen pikniğe beş yüzün üzerinde üye katıldı.

Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Derince Şubesi Başkan yardımcısı İsmail Kahraman ve üyeleri ile birlikte programda yer aldı.

Program şube başkanları ve Genel Başkanın konuşmalarıyla başladı. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu konuşmasında Diyarbakır Silvan’da şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

 

Balkan müziklerinin icra edildiği programda birçok yarışma da yer aldı. İp çekme, yumurta taşıma, sandalye kapmaca, çuval yarışmaları sırasında heyecanda zirvedeydi.

Bulgaristan’dan Önemli Bir Konuk

Bulgaristan’ın Razgrad ili Torlak ilçesi Belediye Başkanı ve aynı zamanda Hak ve Özgürlükler Hareketi Razgrad il başkanı olan Ahmet Ahmetov da hemşerilerine misafir oldu. Yaptığı konuşmada “Biz Bulgaristan’da varsak Anavatanımız Türkiye güçlü olduğu için varız.” Diyerek Bal-Türk’ün ve Türkiye’nin desteği için teşekkür etti.

Gösteri Güreşi

Program içerisinde birde gösteri güreşi vardı. O da katılımcılara kısa da olsa heyecanlı anlar yaşattı.


 


İçeriği Paylaş

1 thought on “3. Balkan Şenliği Coşkuluydu

  1. gerçekten çok güzel bir şenlikti çok eğlendik bidahaki şenliği dört gözle bekliyoruz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.