İzmit Rumeli Türkleri Derneği’nde yeni başkan Selâhattin Balkan

STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

İzmit Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Sinan Balkan’ın vefatı ardından yapılan toplantıda dernek başkanlığına Selâhattin Balkan oy birliği ile seçildi

Sinan Balkan’ın geçirdiği kalp krizi ardından beklenmedik şekilde ani vefatıyla boşalan İzmit Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı için seçim yapıldı. Dernek Yönetim Kurulu üyelerinin oy birliği ile İzmit Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı’na Selâhattin Balkan seçildi.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”
Dernek Başkanı Selâhattin Balkan, seçim sonrası yaptığı açıklamada, “Rumeli ve Balkan Türkleri büyük bir camiadır. Ağabeyim Sinan Balkan Rumeli Türkleri’nin sorunlarına çare olmak için bu uğurda hayatını vakfetmişti. Bayrağı onun bıraktığı yerden ileriye götürmek için var gücümüzle çalışacağız. Derneğimizin artık geleneksel hale gelen Rumeli Türkleri Helva Şenliği, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve diğer etkinliklerini aynen devam ettireceğiz. Üyelerimiz ve arkadaşlarımızla çalışmaya devam edecek hemşerilerimizin hem Türkiye’deki hem de Balkanlar’daki sorunlarına çare bulmaya çalışacak, her platformda onları temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

SELÂHATTİN BALKAN kimdir?
1970 yılında İzmit’te dünyaya gelen Selâhattin Balkan, gençlik yıllarından beri Rumeli-Balkan Türkleri’nin sorunlarıyla yakından ilgilendi ve çeşitli çalışmaları oldu. Genç Kocaelili Rumeliler Derneği Kurucu Başkanlığı’nı yapan Balkan, İzmit Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nde de Yönetim Kurulu üyeliği, Gençlik Kolları Başkanlığı vazifelerinde bulundu ve en son olarak da Teşkilât Başkanlığı görevlerini sürdürüyordu.

Kocaeli Gazetesi


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.